Organizacija dela od 1. 4. do 11. 4. 2021

Vlada RS je dne 28. 3. 2021 zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni Covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja. Odlok velja od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021 in je v Uradnem listu RS objavljen 29. 3. 2021.

V četrtek, 1. 4. 2021, se zaradi prepovedi zbiranja ljudi začasno preneha izvajati vzgojno- izobraževalno delo v vrtcih, osnovnih in glasbenih šolah. Pouk v tem času poteka na daljavo. Pouk v šoli se bo predvidoma nadaljeval v ponedeljek, 12.4.2021.

Vrtec bo v tem času zaprt. Starši boste oproščeni plačila za čas zaprtja.

Nujno varstvo bo organizirano za otroke vrtca in učence od 1. do 3. razreda, katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji in v poklicnih gasilskih enotah. Obrazec je v prilogi.

Odlok določa, da se zaposlitev staršev ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca (drugi odstavek 2. člena), kar pomeni, da morajo starši (oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec) šoli predložiti ustrezno potrdilo o zaposlitvi. Več v okrožnici.

Za učenke in učence od 1. do 3. razreda, ki so vključeni v nujno varstvo bomo organizirali šolsko prehrano.

Za učenke/učence, ki se izobražujejo na daljavo šola organizira in zagotavlja topli obrok, ki ga lahko naročite na prehrana@osdobje.si.

Zahvaljujem se vam za vse dosedanje sodelovanje, predvsem pa upoštevanje vseh higienskih ukrepov in sporočanje možnosti okužbe s Covid-19. S skupnimi močmi nam je uspelo, da v mesecu marcu ni bil čisto nobeden oddelek v šoli in vrtcu v karanteni.

Celoten kolektiv Enote vrtec Dobje vam želi vesele velikonočne praznike.

Z lepimi pozdravi,

Suzana Plemenitaš, prof., ravnateljica